Warmińsko-Mazurskie Centrum Praw Kobiet realizacja 2021-2023

Dbamy o to aby było to miejsce, w którym osoby korzystające czują się bezpiecznie i będą gotowe na przyjęcie pomocy. Tu będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami z kobietami w podobnej, trudnej sytuacji.
Działania, jakie realizowane są WMPCK to przede wszystkim aktywizacja kobiet do obrony własnych granic i ochrony ich praw. Zaplanowano szereg spotkań z ekspertami Merytoryczne spotkania przy kawie. Warsztaty te mają na celu wzmocnienie postaw kobiet, motywowanie ich do działania, a także tworzenia grup wzajemnego wsparcia kobiet. Chcemy uświadomić kobietom ich prawa i jak z nich korzystać.

Wspólnie stworzymy kampanie społeczne by zwiększać świadomość mieszkańców naszego województwa o przeciwdziałaniu dyskryminacji. Będziemy zachęcać do wzięcia udziału w kampaniach takich jak Nazywam się Miliard czy Akcji 16 dni przeciw przemocy.
Ponadto będziemy kontynuować i nawiązywać współpracę z innymi NGO’s, również zagranicznymi, które działają na rzecz kobiet i ich praw.

Obecnie prowadzimy dwa punkty:

  1. Warmińsko-Mazurskie Centrum Praw Kobiet
    12-220 Ruciane-Nida, ul. Polna 1 lok.7 ( I piętro)
  2. Punkt Konsultacyjny W-MCPK w Olsztynie
    Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” ul. T. Szewczenki 1 10-274 Olsztyn
    tel. 792 276 667

Dla ułatwienia kontaktu założony został profil na portalu facebook. Tam znajdą Państwo szereg informacji z naszej bieżącej działalności. Wpisz w wyszukiwarkę Warmińsko-Mazurskie Centrum Praw Kobiet lub kliknij w link https://www.facebook.com/PrawaKobiety

Aktualności projektowe

No to zaczynamy!
Konferencja inaugurująca projekt >>> tu kliknij 

 

Spotkania z… to cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Prawniczką, psycholożką, mentorką, coachem. W ramach tych spotkań tworzymy grupy wsparcia i samooakceptacji. Chcesz do nas dołaczyć? Zapraszamy – przed każdym spotkaniem informujemy o wydarzeniach za pomocą portalu facebook. Tam też znajdziesz szczegóły spotkań. 23.09.2023 Można? Można! O resuscytacji przy kawie. 26.05.2023 17.06.2023 11.03.2023 03.12.2022 21.01.2023 26.11.2022 22.10.2022

Warsztaty WenDo – to cykl wzmacniających zajęć dla kobiet. Chcesz do nas dołaczyć? Zapraszamy – przed każdym spotkaniem informujemy o wydarzeniach za pomocą portalu facebook. Tam też znajdziesz szczegóły spotkań.

Zobacz jak wyglądały niektóre zajęcia prowadzone przez nas

29-07-2023

26-03-2022

Warmińsko Mazurskie Centrum Praw Kobieta to też oddolne działania na rzecz wsparcia osób w kryzysie. Szereg audycji radiowych, szkoleń zespołu i nawiązanych partnerstw, które przyczynią się do wzmocnienia wartości naszych podopiecznych. Na portalu facebook każdorazowo zamieszczamy relację. Tam też znajdziesz szczegóły spotkań.

Zapraszamy na Konferencję podsumowująca działania projektu
>>> tu kliknij

Projekt WMCPK powoli dobiega końca. 

Dziękujemy Państwu za udział w działaniach zaproponowanych przez naszych współpracowników. Liczymy, że  nie raz jeszcze spotkamy się przy kolejnych inicjatywach. Wzmocnieni i pewni swojej wartości możemy realizować nowe cele. 

Tę stronę zbudowano dzięki dotacji z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.