Kobieta na plus

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
WENDO w Rucianem Nidzie AVON Cosmetics Polska w ramach „Wielkiej Kampanii o Godność”

Warsztaty WenDo w Giżycku

Przed nami kolejne warsztaty WenDo na Mazurach. Tym razem widzimy się w Giżycku.

Formularz zgłoszeniowy >>>pobierz tutaj<<<

Więcej…
 

Dobre wieści - SKNP agencją zatrudnienia

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 15 marca 2017 Stowarzyszenie Kobieta na PLUS uzyskało status Agencji Zatrudnienia.
Zapraszamy do współpracy, szczegóły wkrótce!

Biuro Stowarzyszenia Kobieta na PLUS
ul. Polna 1 lok. 7 ( I piętro)
12-220 Ruciane-Nida
tel. 726 802 862
 

WenDo ponownie w Piszu

Warsztat WenDo jest właśnie dla Ciebie jeżeli:
- chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu;
- chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu;
- chcesz doświadczyć kobiecej wspólnoty i solidarności innych kobiet na drodze własnego rozwoju.

Udział w warsztacie WenDo podniesie Twoje umiejętności w zakresie:
- podejmowania decyzji,
- skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji,
- rozpoznawania i diagnozowania sytuacji naruszania swoich granic,
- reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne,
- samoobrony fizycznej w sytuacjach bezpośredniego ataku/napaści.

Samoobrona fizyczna, którą poznasz podczas warsztatów WenDo opiera się na prostych, ale skutecznych technikach. Nie musisz posiadać szczególnych umiejętności czy sprawności fizycznej, by wziąć udział w zajęciach. Możesz skorzystać z WenDo także jeśli jesteś w ciąży. Zabierz ze sobą tylko wygodne ubrania i buty, by móc swobodnie ćwiczyć.

TERMIN: 25-marca 2017 r., godz. 10.00-16.30 (8 h szkoleniowych + przerwy)
26 marca 2017 r., godz. 10.00-16.30 (8 h zegarowych + przerwy)

ZAPISY: adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Poprzez e-mail uczestniczki się na warsztaty otrzymają do wypełnienia formularz zgłoszeniowy. Warsztaty poprowadzą trenerki, absolwentki Akademii Treningu WenDo w Krakowie.
Więcej…
 

Taniec perzeciwko przemocy

15 lutego 2017 r. o godzinie 19.00 w Piskim Domu Kultury w Piszu Panie zatańczyły przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

Taniec jest wyrazem sprzeciwu wobec przemocy na którą się nie godzimy. Tańcem wyrażamy protest! Taniec to wyraz wolności kobiet i dziewcząt oraz ich wyboru.
„Break the chain” zatańczono w ramach międzynarodowej akcji "NAZYWAM SIĘ MILIARD/ONE BILLION RISING". Tegoroczna akcja odbiła się szerokim echem w mediach, a wspólne tańce zorganizowano w ponad 70 miastach w Polsce, w tym w Piszu.

Inicjatorem akcji w powiecie piskim jest Stowarzyszenie Kobieta na PLUS z Rucianego-Nidy. W latach 2015 i 2016 akcja "NAZYWAM SIĘ MILIARD/ONE BILLION RISING" organizowana była w Rucianem-Nidzie. W tym roku po raz pierwszy zorganizowana była w Piszu, w Piskim Domu Kultury. Zajęcia poprowadziła trenerka Zumby Alicja Jakubiak z Mrągowa

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pań Katarzyny Sobiech i Alicji Jakubiak za pomoc w organizacji tegorocznej akcji.

 

 

Udział w szeroko pojętych akcjach wpisuje się w zadania Mazurskiego Centrum Praw Kobiet, do którego zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące wsparcia w zakresach:
Więcej…
 

SKNP ponownie organizatorem akcji NAZYWAM SIĘ MILIARD

Powstań przeciwko przemocy wobec kobiet!

Nie godzimy się na przemoc wobec dziewcząt i kobiet. Dajmy temu wyraz spotykając się wspólnie w Piskim Domu Kultury w Piszu by tradycyjnie wziąć udział w akcji NAZYWAM SIĘ MILIARD/ONE BILLION RISING. Walczmy z przemocą, krzywdzeniem, bólem. To szczególny czas, czas, który możemy i powinnyśmy poświęcić innym kobietom.

Nie zapomnij, w tym roku spotykamy się

15 lutego 2017 r. o godzinie 19.00 w Piskim Domu Kultury

Dołącz również do wydarzenia na facebook'u

Więcej…
 

Jesteśmy WenDo, myślimy WenDo.

Ostatnie wolne miejsca na kolejne b e z p ł a t n e warsztaty dla kobiet
organizowane w całej Polsce przez
absolwentki Akademii Treningu WenDo.

Kiedy?
26 – 27.11.2016 r.
26.11.2016 – sobota  w godzinach  10:00  -  16.30
27.11.2016 – niedziela w godzinach 10:00 - 16:30

Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Więcej…
 

Wspieraj SKNP

Jesteś zwolennikiem, przyjacielem Stowarzyszenie Kobieta na PLUS? Wesprzyj nas za pomocą portalu FaniMani.
Zastanawiasz się jak możesz wesprzeć nasze działania? To proste! Jeśli kupujesz w internecie, wejdź na https://fanimani.pl/stowarzyszenie-kobieta-na-plus/ wybierz sklep, zrób zakupy jak zwykle i zapłać tyle co zawsze. Sklep przekaże nam część wartości Twoich zakupów, a Ty nie zapłacisz ani grosza więcej.

Zachęcamy!
 

WenDo ponownie na Mazurach

Najbliższe warsztaty WenDo, które pomogą odkryć Wasze możliwości, poczuć Waszą siłę oraz sprawią, że poczujesz się bezpieczna w swoim mieście odbędą się na Mazurach w Ośrodku Wypoczynkowym Guzianka w dniach 23-24 sierpnia. Warsztaty poprowadzi certyfikowana trenerka WenDo Izabela Zambrowska.

Jeśli chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu - KONIECZNIE WEŹ UDZIAŁ W WENDO!

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu - WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH WENDO!

Na warsztatach WenDo:
- nauczysz się  jak reagować na przemoc, na różne formy przekraczania granic,
- wzmocnisz poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości,
- poznasz metody samoobrony psychicznej,
- poznasz skuteczne metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. – poznasz jak rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Aby wziąć udział w warsztatach WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

Więcej…
 

Statut Stowarzyszenia Kobieta na PLUS

STATUT STOWARZYSZENIA Kobieta na PLUS

Nasze  Motto

„Aby nigdy nie opuściła nas odwaga, gdy przyjdzie nam porzucić swoje bezpieczne miejsce.
Abyśmy żyły w zgodzie same z sobą i z własnym systemem wartości:
to wielkie szczęście gdy jesteśmy zadowolone z tego kim jesteśmy…”

(autor nieznany)

czytaj dalej
 

Nazywam się miliard. Kolejna edycja - dołącz do nas!

Pamiętacie naszą akcję sprzed roku nazywam się Miliard edycja 2015?

W tym roku również za namową Feminoteki dołączamy do akcji, która ma zwrócić nasze oczy w kierunku przemocy seksualnej stosowanej wobec kobiet i dziewcząt.
Widzimy się 14 lutego o godz. 12:00  w ZSS im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie. '
W programie:
1. Taniec przeciw przemocy "Break the chain"
2. Bezpłatne warsztaty "Silna kobieta - szczęśliwa kobieta" prowadzone przez Panią Wiolettę Śląską-Zyśk
3. Występy artystyczne dzieci i młodzieży.

To tylko taniec ale pamiętajcie, tańczymy przeciw przemocy wobec kobiet! Walczmy z przemocą, krzywdzeniem, bólem. Walentynki to szczególny czas, czas, który możemy poświęcić innym kobietom.

Organizator prosi o zabranie obuwia na zmianę.

Organizatorzy
Stowarzyszenie Kobieta na PLUS, ZHP Hufiec Pisz, ZSS im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie, Szkoła Podstawowa w Kożuchach, Punkt Konsultacyjny ds. przemocy Ruciane-Nida, Pensjonat Villa Plaza
 

Bezpłatne warsztaty Wendo w Piszu.

WenDo to przede wszystkim budowanie pewności siebie, asertywność i samoobrona dla dziewcząt i kobiet.  Udział w tym warsztacie to doskonała okazja by doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby a przy tym odzyskać poczucie wpływu na rzeczywistość.

Jeśli chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu - weź udział w WenDo!

Warsztaty są bezpłatne. Choć miejsc jest tylko 12 to pierwszeństwo będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w tego typu szkoleniu. Aby wziąć udział w WenDo nie potrzeba siły, ani nadzwyczajnej sprawności. Każda kobieta może nauczyć się skutecznie bronić.

Termin: 30-31.01.2016 , łącznie 12 godzin zegarowych/16 godzin  szkoleniowych
• sobota     - 30.01.2016, godzina 12.00 – 18.00
• niedziela  - 31.01.2016, godziny 10.00 – 16.00
Dwudniowe warsztaty WenDo są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Miejsce: Piski Dom Kultury w Piszu, Plac Daszyńskiego 16

Jak się zapisać?
Mamy tylko 12 miejsc !
Pierwszeństwo będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach WenDo.

Aby się zapisać należy:
Wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 731 715 512

---

Poniżej kilka szczegółów o samym WenDo.

Więcej…
 

BAŃKI PONAD GRANICAMI - wspieramy kampanię WenDo

22 sierpnia 2015 r. o godz. 13.00 lokalnego czasu na całym świecie odbywają się wydarzenia realizowane w ramach kampanii Bubbles Beyond Borders  - Bańki Ponad Granicami.

Inicjatywa Bubbles Beyond Borders - Bańki Ponad Granicami powstała w 2014 r. w odpowiedzi na uczczenie pamięci o uprowadzonych ze szkoły dwustu nigeryjskich uczennic przez Boko Haram – terrorystyczną organizację sprzeciwiającą się edukacji dziewcząt. Uprowadzonych dziewcząt do tej pory nie odnaleziono.

W Polsce odbędzie się pokaz wielkich baniek mydlanych oraz akcja fotograficzna, podczas której każda osoba będzie mogła zrobić sobie zdjęcie z osobistym zobowiązaniem na rzecz wspierania praw dziewcząt i kobiet. Przyłączając się do organizatorów pomagasz uwierzyć, że marzenia dziewcząt i kobiet nie mają granic oraz pokazujesz, że tak jak bańki potrafią pokonać grawitację – Ty stawiasz opór łamaniu ich praw!

Więcej…
 

Nazywam się Miliard.

Cała Polska, cały świat włącza się do akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising.
Chcąc zwrócić uwagę na problemy przemocy wobec kobiet i dziewcząt niepełnosprawnych również i my jako Stowarzyszenie Kobieta na PLUS  włączamy się w propagowanie takich działań. Niestety, to wciąż temat tabu w naszym kraju.

 

Więcej…
 

Portreciarnia!

Beatę Jankowską i jej projekty zna wiele osób. A czy ktoś z Was słyszał o Jej najnowszym projekcie? Polecamy "Portreciarnię Beaty Jankowskiej".
Zachęcamy! Całe Stowarzyszenie Kobieta na PLUS wysłało już swoje zdjęcia do Pani Beaty :)
 

Radio Olsztyn w Stowarzyszeniu Kobieta na PLUS


Kobieta na PLUS to nie tylko nazwa stowarzyszenia ale także motto życiowe Barbary Wyłudek z Rucianego Nidy. Pani Basia niesie bowiem wszechstronną pomoc kobietom w różnym wieku. Dzięki niej „seniorki” nie boją się komputera, a młode kobiety nie uciekają ze swojej miejscowości w poszukiwaniu pracy. Pani Basia motywuje, aktywizuje, przekwalifikowuje i uatrakcyjnia czas. Angażuje się we wszelkie akcje, które przynoszą pozytywne zmiany w ludziach. Jest Latarnikiem Polski Cyfrowej, co oznacza, że pomaga wejść osobom starszym w świat komputerów i internetu. Wydobywa talenty, organizuje zajęcia z malarstwa i sztuki użytkowej. Dzięki niej kobiety zdobywają umiejętność robienia biżuterii czy odnajdują się na rynku kosmetycznym. Nowym pomysłem pani Barbary jest wzajemne wspieranie się młodych matek.

Artykuł pochodzi ze strony http://ro.com.pl/kobiety-niezwykle-bohaterki-zycia-na-naszej-antenie/
 

IX Walne Zgromadzenie z dn. 16.02.2013 r.

Dnia 16.02.2013 odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Kobieta na PLUS.
Więcej…
 

IX Walne Zgromadzenie Członków SKNP

16.02.2013 IX Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Kobieta na PLUS
Więcej…
 

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

W tym roku podczas finału zbierane były pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Cały Pisz tradycyjnie włączył się do akcji. Szefową Piskiego Sztabu WOŚP od wielu lat jest Katarzyna Sobiech – członek naszego stowarzyszenia. W tym roku sztab zebrał 23.242, 60 zł., i jest to kwota, która w Piszu od dawna nie padła.
Więcej…
 

jesteśmy WenDo

SKNP wzięło udział w Ogólnopolskiej Kampanii "AVON kontra przemoc" od dziś WenDo to my!

dziękujemy Feminotece i naszej trenerce Pani Ewie Rutkowskiej za wskaznie nam ścieżek, dróżek i sposobów na asertywną obronę w różnych sytuacjach życiowych.

Zapraszamy do galerii i na naszą stronę na facebook'u
warsztaty WenDo
 

Warsztaty WENDO

 

Zapraszamy  na WARSZTATY WENDO W Rucianem-Nidzie  !!!

Stowarzyszenie Kobieta na PLUS jako Partner lokalny wspólnie z Fundacją Feminoteka z Warszawy - Partnerem merytorycznym firmy Avon Cosmetics Polska w ramach „Wielkiej Kampanii o Godność” organizuje warsztaty WENDO. Warsztaty odbędą się w dniach 02-03.07.2011 r, w pensjonacie Villa Palza w Rucianem-Nidzie, przy ul. Wiejskiej 35 a


Więcej…
 

Maróz 2011

Byliśmy, promowaliśmy się, nauczyliśmy się kilku nowych rzeczy, dziękujemy!
Pozdrawiamy współMarózowiczów :) 

Promujemy się

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone na konferencję „WIEŚ KOBIETAMI MALOWANA”
Więcej…
 

STOWARZYSZENIE KOBIETA NA PLUS

Stowarzyszenie Kobieta na PLUS jest organizacją, której misją jest tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju kobiet i ich rodzin, poprzez tworzenie warunków do aktywnego, opartego na dostępie do informacji i wiedzy życiu zawodowemu i osobistemu oraz na niesieniu pomocy w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych.

Z kart historii...

stat4u

Więcej…
 

Struktury zarządu Stowarzyszenia Kobieta na PLUS

Zarząd
Prezes Zarządu
Barbara Elżbieta Wyłudek
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
726802862

Wiceprezes Zarządu
Elżbieta Gąska
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
781498228

Członek Zarządu
Małgorzata Sobczyk
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej…