OWK Zielony Zakątek

OWK Zielony Zakątek mieści się nad jeziorem Kumielsk. To unikat na tym terenie. Cisza i spokój. Widok na jezioro, kilka starych drzew, przestrzeń i zieleń. Już po chwili czuć atmosferę błogostanu. Budynek po byłej szkole, który ma swój klimat. Tabliczki z numerami klas, godła, puchary, stare książki. Z premedytacją zostawiamy te elementy. Przypominają nam o przeszłości. Bo kim jesteśmy bez niej? To naturalne uczucia – nasza własna strefa komfortu.

Stowarzyszenie Kobieta na PLUS (SKNP) z dniem 01.02.2022 r. podpisało umowę z Gminą Biała Piska na wynajem budynku po byłej szkole podstawowej w miejscowości Kumielsk.

Naszym celem jest zorganizowanie tam Ośrodka Wsparcia Kryzysowego Zielony Zakątek. Miejsca, w którym osoby doświadczające trudnej sytuacji kryzysowej uzyskują schronienie i niezbędną pomoc psychologiczną, prawną i materialną. Lokale, które zagospodarujemy na potrzeby OKW Zielony Zakątek wymagają dostosowania i remontu.

W OWK tworzymy mieszkania chronione. W przyszłości z każdego z nich może skorzystać kobieta doświadczająca przemocy ze strony partnera, mężczyzna zmuszony do opuszczenia domu, czy samotny senior, któremu rodzina odmawia pomocy. Każda z tych osób może w Zielonym Zakątku poczuć spokój i na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. Wierzymy, że objęcie naszych podopiecznych kompleksową opieką pozwoli im w przyszłości normalnie funkcjonować i szczęśliwie żyć. Pobyt w Ośrodku ma na celu im w tym pomóc. Chcemy stworzyć przyjazne miejsce, w którym będą czuć się bezpiecznie. Jest to innowacyjna inicjatywa w województwie warmińsko-mazurskim.

W realizację naszego celu wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę wsparcia osób doświadczających trudnych sytuacji, gorąco liczymy na pomoc darczyńców i ludzi dobrego serca. Wierzymy, że udzielone wsparcie rzeczowe umożliwi nam zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i będzie wkładem w rozwój i przyszłość naszych podopiecznych.

Bliższe informacje na temat Stowarzyszenia Kobieta na PLUS można uzyskać pod numerem tel. 726 802 862, jak również na stronie internetowej www.kobietanaplus.pl Wszelkie pytania można kierować również na adres biuro@kobietanaplus.pl.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania wpłać dowolną kwotę na konto w tytule wpisując darowizna na cele statutowe

PLN  – 11 1140 1111 0000 4022 7800 1004 
lub 
EURO:  81 1140 1111 0000 4022 7800 1005