Kobieta na plus

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

WenDo ponownie w Piszu

Warsztat WenDo jest właśnie dla Ciebie jeżeli:
- chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu;
- chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu;
- chcesz doświadczyć kobiecej wspólnoty i solidarności innych kobiet na drodze własnego rozwoju.

Udział w warsztacie WenDo podniesie Twoje umiejętności w zakresie:
- podejmowania decyzji,
- skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji,
- rozpoznawania i diagnozowania sytuacji naruszania swoich granic,
- reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne,
- samoobrony fizycznej w sytuacjach bezpośredniego ataku/napaści.

Samoobrona fizyczna, którą poznasz podczas warsztatów WenDo opiera się na prostych, ale skutecznych technikach. Nie musisz posiadać szczególnych umiejętności czy sprawności fizycznej, by wziąć udział w zajęciach. Możesz skorzystać z WenDo także jeśli jesteś w ciąży. Zabierz ze sobą tylko wygodne ubrania i buty, by móc swobodnie ćwiczyć.

TERMIN: 25-marca 2017 r., godz. 10.00-16.30 (8 h szkoleniowych + przerwy)
26 marca 2017 r., godz. 10.00-16.30 (8 h zegarowych + przerwy)

ZAPISY: adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Poprzez e-mail uczestniczki się na warsztaty otrzymają do wypełnienia formularz zgłoszeniowy. Warsztaty poprowadzą trenerki, absolwentki Akademii Treningu WenDo w Krakowie.

KOSZT: warsztaty są bezpłatne, ponieważ są realizowane w ramach Projektu „Mazurskie Centrum Praw Kobiet”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Kobieta na PLUS, a współfinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego.
Zapewniamy ciepły posiłek, nie zapewniamy noclegu.


WenDo to w polskim tłumaczeniu „Droga Kobiet” (od angielskiego „women” i japońskiego „do”). Jest to jedyna w Polsce metoda samoobrony i asertywności opracowana przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Podczas warsztatów uczestniczki uczą się jak reagować na różne formy przekraczania granic, na przemoc psychiczną i fizyczną. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości.