Kobieta na plus

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Taniec perzeciwko przemocy

15 lutego 2017 r. o godzinie 19.00 w Piskim Domu Kultury w Piszu Panie zatańczyły przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

Taniec jest wyrazem sprzeciwu wobec przemocy na którą się nie godzimy. Tańcem wyrażamy protest! Taniec to wyraz wolności kobiet i dziewcząt oraz ich wyboru.
„Break the chain” zatańczono w ramach międzynarodowej akcji "NAZYWAM SIĘ MILIARD/ONE BILLION RISING". Tegoroczna akcja odbiła się szerokim echem w mediach, a wspólne tańce zorganizowano w ponad 70 miastach w Polsce, w tym w Piszu.

Inicjatorem akcji w powiecie piskim jest Stowarzyszenie Kobieta na PLUS z Rucianego-Nidy. W latach 2015 i 2016 akcja "NAZYWAM SIĘ MILIARD/ONE BILLION RISING" organizowana była w Rucianem-Nidzie. W tym roku po raz pierwszy zorganizowana była w Piszu, w Piskim Domu Kultury. Zajęcia poprowadziła trenerka Zumby Alicja Jakubiak z Mrągowa

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pań Katarzyny Sobiech i Alicji Jakubiak za pomoc w organizacji tegorocznej akcji.

 

 

Udział w szeroko pojętych akcjach wpisuje się w zadania Mazurskiego Centrum Praw Kobiet, do którego zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące wsparcia w zakresach:

 

* wsparcie psychologiczne
* poradnictwo prawne
* usługi mediacyjne
* usługi pracownika socjalnego
* usługi doradcy zawodowego
* zapewniamy anonimowość i poufność.

12-220 Ruciane-Nida,
ul. Polna 1 lok.7 ( I piętro)
Telefon interwencyjny: 731 360 198*
Jeśli tego potrzebujesz - oddzwonimy – nie obawiaj się nam o tym napisać lub powiedzieć!
Nie pozwól, aby Twoja sytuacja finansowa była przeszkodą w uzyskaniu wsparcia !
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Biuro czynne:

w każdy poniedziałek i czwartek (oprócz dni świątecznych) w godzinach 10:00 - 16:00,
w każdy wtorek (oprócz dni świątecznych) – w godzinach 12:00 do 18:00
Zadzwoń, napisz, przyjdź i skorzystaj ze wsparcia.
Zapraszamy