Kobieta na plus

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Jesteśmy WenDo, myślimy WenDo.

Ostatnie wolne miejsca na kolejne b e z p ł a t n e warsztaty dla kobiet
organizowane w całej Polsce przez
absolwentki Akademii Treningu WenDo.

Kiedy?
26 – 27.11.2016 r.
26.11.2016 – sobota  w godzinach  10:00  -  16.30
27.11.2016 – niedziela w godzinach 10:00 - 16:30

Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

 

Gdzie?

Piski Dom Kultury w Piszu, Plac Daszyńskiego 16

Mamy tylko 12 miejsc, dlatego pierwszeństwo będą miały osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach WenDo. Poza tym jednym kryterium, o przyjęciu na zajęcia będzie decydować kolejność zgłoszeń. Utworzymy również listę rezerwową.

Udział w warsztacie jest bezpłatny dzięki pokryciu części kosztów z dotacji Fundacji im. Stefana Batorego, w ramach projektu: „Mazurskie Centrum Praw Kobiet”, projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Kobieta na PLUS a także dzięki wolontaryjnie wykonywanej pracy oraz wsparciu organizacji i instytucji lokalnych.

Uwaga: Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak w związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wpłacenie do 17.11.2016 zwrotnej kaucji w wysokości 20 zł na konto MBank O/Olsztyn 92 1140 1111 0000 4022 7800 1001. Kaucja stanowi gwarancję rezerwacji miejsca i zostanie zwrócona przelewem w pierwszym dniu warsztatów.
Jeśli bardzo chcesz wziąć udział w warsztacie i tylko brak funduszy na kaucję stoi Ci na przeszkodzie – skontaktuj się z nami!

Czym jest WenDo?

WenDo to w polskim tłumaczeniu Droga Kobiet (od angielskiego „women” i japońskiego „do”). Jest to metoda samoobrony i asertywności opracowana przez kobiety i dla kobiet, która łączy metody samoobrony fizycznej i psychicznej. Podczas warsztatów uczestniczki uczą się jak reagować na różne formy przekraczania granic, na przemoc psychiczną i fizyczną. Wzmacniają poczucie pewności siebie, poczucie własnej wartości i sprawczości.

Dla kogo jest WenDo?

WenDo jest właśnie dla Ciebie jeśli:
- chcesz przestać czuć się bezradną i bezbronną wobec ataków słownych i fizycznych w miejscach publicznych, na ulicy, w szkole, w pracy, w domu;
- chcesz doświadczyć własnej siły fizycznej, uwolnić swój oddech i głos, wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby, odzyskać poczucie wpływu;
- chcesz doświadczyć kobiecej wspólnoty i solidarnego wsparcia innych kobiet na drodze własnego rozwoju.

Poprzez udział w warsztacie WenDo podniesiesz swoje umiejętności w zakresie:
- podejmowania decyzji
- skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji
- rozpoznawania i diagnozowania sytuacji naruszania swoich granic
- reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne
- samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści

Samoobrona fizyczna, której uczymy podczas warsztatów WenDo opiera się na prostych, ale skutecznych technikach. Nie musisz posiadać szczególnych umiejętności czy sprawności fizycznej, by wziąć udział w zajęciach. Możesz skorzystać z WenDo również wtedy, jeśli jesteś w ciąży. Zabierz ze sobą tylko wygodne ubrania i buty, by móc swobodnie ćwiczyć.


Osoby prowadzące:
Izabela Zambrowska i Barbara 
Trenerki WenDo