Kobieta na plus

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

BAŃKI PONAD GRANICAMI - wspieramy kampanię WenDo

22 sierpnia 2015 r. o godz. 13.00 lokalnego czasu na całym świecie odbywają się wydarzenia realizowane w ramach kampanii Bubbles Beyond Borders  - Bańki Ponad Granicami.

Inicjatywa Bubbles Beyond Borders - Bańki Ponad Granicami powstała w 2014 r. w odpowiedzi na uczczenie pamięci o uprowadzonych ze szkoły dwustu nigeryjskich uczennic przez Boko Haram – terrorystyczną organizację sprzeciwiającą się edukacji dziewcząt. Uprowadzonych dziewcząt do tej pory nie odnaleziono.

W Polsce odbędzie się pokaz wielkich baniek mydlanych oraz akcja fotograficzna, podczas której każda osoba będzie mogła zrobić sobie zdjęcie z osobistym zobowiązaniem na rzecz wspierania praw dziewcząt i kobiet. Przyłączając się do organizatorów pomagasz uwierzyć, że marzenia dziewcząt i kobiet nie mają granic oraz pokazujesz, że tak jak bańki potrafią pokonać grawitację – Ty stawiasz opór łamaniu ich praw!

Celem kampanii, zainicjowanej przez Fundację Leave No Girl Behind International, jest podtrzymywanie pamięci o uprowadzonych dziewczętach, zwracanie uwagi na łamanie praw kobiet i dziewcząt oraz domaganie się ich przestrzegania.

Akcji Bubbles Beyond Borders - Bańki Ponad Granicamipartnerują liczne inicjatywy, organizacje pozarządowe i firmy. Organizatorkami akcji Bańki Ponad Granicami w Polsce są osoby uczestniczące w Akademii Treningu WenDo - Upełnomocnienie Przeciw Przemocy Ze Względu na Płeć. WenDo jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, opartą na kształceniu ich umiejętności asertywności i samoobrony. Akademia jest pierwszym całościowym kursem trenerskim kształcącym w zakresie tej metody w Polsce, a jej organizatorką jest Fundacja Autonomia, która jest również organizacją partnerującą naszej akcji.
www.autonomia.org.pl/index.php?id=teksty2&ajdi=10

Przyjdź i przyłącz się do akcji Bubbles Beyond Borders - Bańki Ponad Granicami, wzmocnij wiarę w marzenia bez granic! Do zobaczenia 22 sierpnia 2015 r. na Rynku Głównym w Krakowie o godzinie 13.00

 

żródło: materiały organizatora