Kobieta na plus

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami.

W tym roku podczas finału zbierane były pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Cały Pisz tradycyjnie włączył się do akcji. Szefową Piskiego Sztabu WOŚP od wielu lat jest Katarzyna Sobiech – członek naszego stowarzyszenia. W tym roku sztab zebrał 23.242, 60 zł., i jest to kwota, która w Piszu od dawna nie padła.

Wolontariusze ruszyli z kwestą o 9 rano. Program artystyczny rozpoczął pochód prowadzony przez Piska Orkiestrę Dętą oraz mażoretki. Na scenie Piskiego Domu Kultury zaprezentowały się młodzieżowe i dziecięce grupy taneczne, koncert dały zespoły Wuelka/Agata/HSK, Anonim oraz reaktywowana grupa Ameryka. Piszanie jak zawsze miło przyjęli przygotowane występy.

Pomiędzy prezentacjami odbyły się 2 aukcje, podczas których wylicytowano m.in. koszulki z podpisami Oddziału Zamkniętego, Mameda Khalidova, plakat z autografem Kliczki, pikę nożną ekstraklasy z autografami Jagielonii Białystok, kubek Stowarzyszenia Kobieta na Plus, wejściówkę do Sejmu RP. Licytowano również kładkę dla pieszych - szczęśliwym posiadaczem został Pan Mieczysław Skrzatek. W tym roku kładka była tańsza Pan Mieczysław kupił ją za 200zł.

Oprócz prezentacji artystycznych przygotowane były dodatkowe atrakcje, z których piszanie chętnie korzystali, a były to m.in. gabinet piękności, gabinet zdrowia, w którym m.in. badana była ilość wody i tłuszczu w organizmie, badanie zawartości cukru w krwi oraz mierzenie ciśnienia, ciepłe i słodkie posiłki, sala gier planszowych i karcianych.

Prezentacje artystyczne zakończyła formacja Fire Factory, która zaprezentowała pokaz ognia. Finał zakończył się tradycyjnie „światełkiem do nieba” - pokazem sztucznych ogni.

Gratulujemy wyniku i chęci do pracy wszystkim wolontariuszom oraz szefowej sztabu Katarzynie Sobiech!

Sie ma!