Kobieta na plus

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SKNP w partnerstwach

SKNP partnerem Banku Żywności. Poznaj kryteria dostępu Programu

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM PODPROGRAM 2018

 

CELEM PROGRAMU jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  sierpień 2018 – czerwiec 2019,  a jej celami szczegółowymi są:

Więcej…
 

Bank Żywności cele i kryteria programu

Miło jest nam poinformować Państwa, iż Bank Żywności w Olsztynie rozpoczął realizację kolejnego Podprogramu w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017 rozpoczyna się 21.08.2017 r. i potrwa do 20.06.2018 r. Z uwagi na rozpoczęcie Programu pragniemy przekazać Państwu kilka informacji niezbędnych w sprawnej realizacji Podprogramu 2017.
Więcej…
 

Spotkanie z dietetyczką

14 listopada 2016 roku punktualnie o 12:30 w Rucianem-Nidzie rozpoczęło się spotkanie z dietetyczką Anną Brykała z Banku Żywności w Olsztynie.

Uczestnicy z dużą uwagą słuchali wykładu. Okazało się, że wiele oczywistych kwestii pomijamy w codziennym życiu. Grupa wspólnie zdecydowała, że przez najbliższe tygodnie z uwagą zaczną tworzyć swoje własne menu, z uwzględnieniem porad dietetycznych.
Stowarzyszenie Kobieta na PLUS będzie wracało do tematu i sprawdzi, jak stosują się do ustalonego przez siebie jadłospisu. W niedługim czasie podamy terminy kolejnych spotkań.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy Bankiem Żywności


foto poniżej

Więcej…
 

Bank Żywności - daj spobie pomóc.

Czym jest Bank Żywności? Na czym polega współpraca i jak skorzystać z pomocy?

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od sierpnia 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Polecamy: Bank Żywności Olsztyn

 

Więcej…
 

Razem możemy więcej - Edukacja z Autonomią


Czy wiesz, że w Polsce brakuje edukacji antydyskryminacyjnej oraz antyprzemocowej? Dziewczęta i kobiety są socjalizowane do nie zabierania głosu, uległości, nie stawania w swojej obronie. Rzadko uczy się je budowania pewności siebie, podejmowania wyzwań, stawiania granic, bronienia się przed dyskryminacją i przemocą.

kliknij tu poczytaj, wyrób sobie zdanie na ten temat.

Więcej…
 

Czy boisko może być miejscem spotkań?

Ależ oczywiście!
„Boisko - miejscem spotkań!" to  projekt realizowany przez Grupę Nieformalną Wygryny pod egidą Stowarzyszenia Kobieta na PLUS.

Celem projektu jest upowszechnianie zdrowego stylu życia młodzieży poprzez przygotowanie boiska w Wygrynach prowadzenie treningów, meczów, turniejów piłki nożnej. W ramach projektu  zakupiono sprzęt do pielęgnacji boiska oraz przygotowano boisko do prowadzenia zajęć sportowych, treningów piłki nożnej dzieci i młodzieży. Projekt był realizowany  od 01.06.2015 roku do 31.10.2015.

Cel projektu  został osiągnięty: boisko w Wygrynach stało się miejscem treningów dzieci i młodzieży oraz miejscem spotkań mieszkańców Wygryn i całej gminy Ruciane-Nida.

Projekt „Boisko miejscem spotkań” realizowany przez Grupę Nieformalną „Wygryny” pod egidą Stowarzyszenia Kobieta na PLUS z Rucianego-Nidy, dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Pomocy dzieciom i Młodzieży/ Ośrodka „Działaj Lokalnie w Rucianem-Nidzie

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w działania projektowe a wszystkim mieszkańcom życzymy przyjemnego korzystania z boiska.

 

Żyj z pasją - wystawa decoupage w Bibliotece Publicznej w Piszu


W dniach 07.11-14.11. 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Piszu odbywa się wystawa prac wykonanych techniką decoupage wykonanych przez uczestniczki projektu „Żyj z pasją”.

Projekt jest realizowany przez Grupę Nieformalną Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP Pisz koło Ruciane-Nida pod egidą Stowarzyszenia Kobieta na PLUS, ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie dofinansowanego przez MPiPS w ramach FIO."
zapraszamy do fotogalerii.

Więcej…
 

W seniorach siła!

Zapraszamy na fotorelację z Senior Games 2014
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.690225147721226.1073741831.128897060520707&type=3&uploaded=9

 

SKNP i Koło Emerytów ZNP

W związku z rozpoczętą współpracą SKNP z Kołem Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego uprzejmie informujemy, iż KE ZNP rozpoczyna projekt:

" ŻYJ Z PASJĄ” - Warsztaty Rękodzieła Artystycznego.

Więcej…
 

V jubileuszowa edycja konkursu „Tolerancja a społeczeństwo obywatelskie. Miejsce i rola Żydów w historii i kulturze Warmii i Mazur im. Prof. Abrahama J. Heschela"

Witamy Państwa serdecznie,
Stowarzyszenie SEEiK, organizator Konkursu „Tolerancja a społeczeństwo obywatelskie. Miejsce i rola Żydów w historii i kulturze Warmii i Mazur im. Prof. Abrahama J. Heschela" informuje, że w roku 2013 będzie zorganizowana V, jubileuszowa edycja konkursu.
Więcej…
 

Po Piskich Spotkaniach Pozarządowych

Piskie  Spotkania Pozarządowe odbyły się 14 sierpnia w Amfiteatrze Piskiego Domu Kultury i parku nad Pisą z inicjatywy Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Piskiego i przedstawicieli organizacji:
- Stowarzyszenie "roZruSZnik" przy Zespole Szkół Zawodowych w Piszu,
- Piska Fundacja Rozwoju w Piszu,
- Stowarzyszenie Miasto Jana w Piszu,
- Stowarzyszenie Dialog Pokoleń w Pogobiu Średnim,
- Stowarzyszenie Kobieta na PLUS w Rucianem-Ndzie,
- Stowarzyszenie Młodzieżowe Centrum Wolontariatu w Piszu,
- ZHP Hufiec im. Janusza Korczaka w Piszu,
- Mazurskie Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej w Orzyszu,
- Oddział Miejscowy Stowarzyszenia Joannici - Dzieło Pomocy w Piszu,
-  Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju wsi Turowo Duże.

Więcej…
 

Wystawa - zapraszamy do Mrągowa

Od 16 sierpnia 2011 roku w Pensjonacie Wileńskim w Mrągowie można oglądać prace uczestników trzech edycji konkursu historycznego im. Prof. Abrahama Heschela pn. „Tolerancja a społeczeństwo obywatelskie. Miejsce i rola Żydów w historii i kulturze Warmii i Mazur”.

Więcej…
   

SKNP i Stowarzyszenie Bezrobotnych JESTEŚ-My

Stowarzyszenie Kobieta na PLUS i Stowarzyszenie Bezrobotnych JESTEŚ-My dnia 28.12.2010 r. podpisały Umowę "Partnerską na Rzecz Rozwoju Ekonomii Społecznej w powiecie piskim i giżyckim".

Umowa ma na celu:

Podejmowanie wspólnych działań na rzecz promocji idei ekonomii społecznej,  tworzenie i rozwój podmiotów ekonomii społecznej a w szczególności:

Poprawiony: środa, 19 stycznia 2011 22:00 Więcej…
 

Partnerstwo ze SCREP-em z Pasłęka
Stowarzyszenie Kobieta na PLUS z siedzibą w  Rucianem - Nidzie zawarło umowę partnerską ze Stowarzyszeniem "Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka" z siedzibą w Pasłęku. Partnerstwo ma na celu wspólne działania na rzecz rozwoju podmiotów ekonomii społecznej w województwie Warmińsko-Mazurskim.

 

Nawiązane Partnerstwa


Miło nam poinformować o umowach partnerskich zawiązanych przez nasze stowarzyszenie ze Stowarzyszeniem Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej SEEiK z Mrągowa


Więcej…